czwartek, 26 grudnia 2013

Sala gimnastyczna - 12.2013r.

Informujemy, iż zakończyły się prace termomodernizacyjne sali sportowej przy Zespole Szkół w Rytlu a tym samym dobiegła końca realizacja projektu pn „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Czersk – etap II” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Przypomnijmy, iż rzeczowa realizacja projektu dotyczyła termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Łubnej, Przedszkola Samorządowego w Łęgu oraz sali sportowej przy Zespole Szkół w Rytlu. Warto dodać, że w ramach projektu została rozliczona również termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Krzyżu przeprowadzona w 2011 roku. Działania termomodernizacyjne objęły m.in. docieplenie ścian i dachów budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wymianę pokrycia dachowego (tam gdzie istniała taka koniczność), wymianę instalacji centralnego ogrzewania oraz źródła ciepła.

Projekt realizowany był w partnerstwie m.in. z lokalnymi przedsiębiorcami wśród, których znalazły się firmy i zakłady takie jak:  DAMBI sp. z o. o. z Rytla, Zakład Hodowli Pstrąga w Zaporze Mylof Sp. Z.O.O., SPORT-SALIS CENTER z Rytla, PPUH „Gama” Mariusz Zabrocki z Łęga, BEMAR Mariusz Babiński z Łęga, BHU „Karolinka” z Czerska, „Antyki” L.S. Sijka, Recycling Centrum „Lubnia” Rene Patric Burakowski. Projekt wspierały również: Rada Rodziców Zespołu Szkół w Rytlu, Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego w Łęgu i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku.

Wykonawcą robót w Krzyżu była firma Zakład Usługowo-Handlowy Roman Mischke z Tucholi natomiast w Łubnej Przedsiębiorstwo Handlowe STELLA ze Starogardu Gdańskiego. Prace termomodenizacyjne w Łęgu przeprowadziła firma LANDZBERG z Brzeźna Wielkiego. Realizację przedsięwzięcia w Rytlu przeprowadziły firmy IZOBUD GARDEN z miejscowości Wiąg k. Świecia oraz B.B. BUDOWNICTWO z Czerska. Całkowita wartość projektu wyniosła prawie 1,5 mln złotych z czego dofinansowanie z EFRR to 75% kosztów kwalifikowalnych.

Poniżej prezentujemy kilka ujęć sali sportowej przy Zespole Szkół w Rytlu.

Mat. Biuro Funduszy
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz