czwartek, 26 grudnia 2013

Budynek socjalny przy boisku w Rytlu

Zakończyła się realizacja kolejnej inwestycji unijnej w Gminie Czersk tj. przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku socjalnego przy boisku w Rytlu. Operacja otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.
 Obiekt wybudowany w ramach projektu pn „Budowa budynku socjalnego przy boisku w Rytlu” pełni funkcję zaplecza sanitarnego dla pobliskiego boiska sportowego. Budynek został też wyposażony w komplet mebli między innymi ławko-wieszaki, szafy gospodarcze, ubraniowe i magazynowe, regały, krzesła. Warto dodać, że obiekt pozbawiony jest jakichkolwiek barier architektonicznych i jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wewnątrz znajduje się pełen węzeł sanitarny, szatnie, pomieszczenie dla sędziów, magazyn, toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Prace budowlano-montażowe przeprowadziła firma Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „NOVA” Sp. z o. o. z Nowej Wsi, natomiast dostawę i montaż mebli zrealizowała firma Biuro Kosztorysowo-Handlowe „MATEO” z Polanowa. Łączna wartość wydatków na to zadanie wyniosła ponad 320 tys. złotych, natomiast dofinansowanie z funduszu unijnego wyniosło 85% kosztów kwalifikowanych.

Społeczność Rytla zyskała nowoczesny budynek stanowiący bazę do organizacji wszelkiego typu imprez kulturalnych i sportowych na świeżym powietrzu. Korzystać z niego będzie zespół piłkarski, stowarzyszenia, organizacje oraz wszyscy mieszkańcy. Nowoczesny i estetyczny obiekt, spełniający wszelkie standardy techniczne przyczyni się do podniesienia jakości organizowanych
w Rytlu imprez.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz