środa, 13 marca 2013

Gdzie pojawi się „duża łata”?

W 2013 roku gdański oddział GDKiA zamierza wyremontować kolejne odcinki traktów metodą tzw. „dużej łaty”. W tym celu drogowcy ogłosili już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót. Na wykazie umieszczono odcinki o łącznej długości 82 km. Jak podaje portal trójmiasto.gazeta.pl(zobacz artykuł) nakładka bitumiczna może pojawić się na 30 odcinkach, w tym również tych znajdujących się na terenie powiatu chojnickiego, czyli ponad 9,1-kilometrowym fragmencie w ciągu drogi 22 od obwodnicy Chojnic do miejscowości Rytel oraz liczącym 4,6 km odcinku między miejscowością Łąg a Czarną Wodą.

- Przetarg ma charakter otwarty. W pierwszej kolejności zostaną wykonane odcinki w najgorszym stanie. Gdy pozwoli aura przeprowadzimy przegląd stanu nawierzchni. Zakres prac uzależniony jest od naszych możliwości finansowych. Jeśli nawet nie wszystkie zadania zostaną zrealizowane na początku roku, to wraz z uzyskaniem kolejnych środków będziemy kontynuować remonty – wyjaśnia Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Niestety wciąż nie ma ostatecznej decyzji w sprawie przebudowy ul. Starogardzkiej i Chojnickiej w Czersku. Zadanie ma być finansowane z innej puli - środków przeznaczonych na inwestycje drogowe. Pomimo wpisania inwestycji do planu zadań na 2013 rok do tej pory w centrali GDDKiA w Warszawie nie ma zagwarantowanych pieniędzy na ten cel.

Przypomnijmy, inwestycja ma kosztować kilkanaście milionów złotych. We wrześniu 2012 roku o 99% pewności wykonania zadania w 2013 roku informował wicestarosta chojnicki Przemysław Biesek – Talewski.
– Taką wiadomość otrzymałem wtedy od dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA. Jest marzec, a decyzji na piśmie wciąż nie ma – niepokoi się wicestarosta.
- Musimy cierpliwie czekać – mówi burmistrz Marek Jankowski. – W styczniu 2013 roku przy okazji wręczania „Młyńskich Kół” dyrektor Robert Marszałek zapewniał, że środki na tę inwestycję będą. Decyzja taka czy inna powinna zapaść na dniach.Źródło
Źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz