wtorek, 24 września 2013

Jest kasa na berlinkę!

To już pewne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku otrzymała wczoraj(23.09.)zapewnienie na piśmie o przekazaniu kwoty 5,8 mln zł na remont odcinka berlinki z Rytla do chojnickiej obwodnicy.

Tak więc nową nawierzchnię zyska ostatni fragment(9,1km) drogi 22 w powiecie chojnickim. Prace mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu.

Będzie to remont metodą nakładki bitumicznej polegający na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza frezami bitumicznymi. Dodatkowo jezdnia zostanie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem.

— Cieszymy się, że to już ostatni odcinek drogi krajowej nr 22 w powiecie chojnickim, który remontujemy. Jakość podróżowania po tej drodze poprawia się z roku na rok, dzięki konsekwentny działaniom remontowym — mówi Karol Markowski, zastępca dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA. -  W powiecie pozostanie nam jeszcze dokończenie przebudowy przejścia przez Czersk, ale to zadanie, mam nadzieję, zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

W miejscowości Rytel, podobnie jak na innych odcinkach drogi w Łęgu i Czarnej Wodzie, zostaną zbudowane elementy uspokojenia ruchu. Te działania inżynieryjne towarzyszące remontowi mają sprawić, by nowa droga była nie tylko komfortowa, ale i bezpieczna dla użytkowników.
Modernizacja potrwa do końca października br. Koszt wyniesie 5,8 mln zł.
- W związku z rozpoczynającymi się pracami uprzedzamy, że na remontowanym odcinku należy się liczyć z utrudnieniami — ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości w miejscu prowadzenia prac i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem – mówi Piotr Michalski, rzecznik GDDKiA w Gdańsku.

wizjalokalna.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz